Fethiye Gezilecek Yerler - Adresrehberin.com
Responsive Menu
Add more content here...
Responsive Menu
Add more content here...

Fethiye Gezilecek Yerler

Muğla söz konusu olduğunda öne çıkan ilçelerden biri de Fethiye olur. Özellikle de yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bu önemli ilçe, doğal ve tarihi güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüler. Eğer Fethiye gezisi planlıyorsanız; Fethiye gezilecek yerler listemize mutlaka göz atmalısınız.

Ölüdeniz

Fethiye’nin popüler destinasyonlarından olan Ölüdeniz, denizi ve sporsal aktivite seçenekleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeker. Burada denizin ve yaz mevsiminin tadını çıkarabilir, dilerseniz de yamaç paraşütü gibi aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz.

İnlice Halk Plajı

Fethiye gezilecek yerler arasında bulunan plaj, mavi ve yeşilin benzersiz bir uyumunu vadeder. Eski dönemlerde yalnızca kamp alanı olarak kullanılan plaj, yine çadırlı ziyaretçilerine harika bir atmosfer sunar. Burada mesire alanı da bulunmaktadır. Dolayısıyla piknik ve doğa yürüyüşleri için ideal bir yerdir.

Kıdrak Plajı

Fethiye gezilecek yerler listesinde bir diğeri de Kıdrak Plajı. Kendi ile aynı ismi taşıyan bir koya sahiptir. Tabiat parkı içinde yer alır. Kamp yapmak, plajda güneşlenmek ve muazzam bir deniz deneyimi elde etmek için çok uygundur.

Kuleli Plajı

Yabancı ve yerli turistlerin ilgisini çeken Kuleli Plajı, doğa ile iç içe zamanlar geçirmenize izin verir. Merkeze yakın olan plaja kolay bir şekilde ulaşılabilir. Denizi temiz ve dalgasızdır. Bundan dolayı çocuklu ailelerin de uğrak adreslerinden biridir.

Akmaz Plajı

Yöre halkının sık olarak uğradığı bir plajdır. Çünkü merkeze yakın bir şekilde konumlanır. Ağaçlar ile çevrili bir yerdedir. Bu sebeple de mavi ve yeşili aynı anda deneyimlemenizi sağlar. Çevresinde restoran ve kafeler de bulunur.

Karataş Plajı

Çalış Plajına yakındır. Sakinlik ve sessizlik arayanlar için uygun bir yerdir. Bu plajda deniz kaplumbağalarını da görebilirsiniz. Sabah saatlerinde biraz daha sakin olur.

Saklıkent Kanyonu Milli Parkı

İlçeye kırk beş kilometre uzaklıktadır. Olağanüstü bir doğal güzellik vadeder. Kayaların arasında yürüyüş yapma imkânı sunar.

Şehit Fethi Bey Parkı

Fethiye gezilecek yerler arasındadır. Büyüleyici peyzaja sahip olan park, 2018 senesinden bu yana halka hizmet vermektedir. Turistlerin de tercih ettiği doğal alanlardan biridir. Burada dinlenmek ve güzel havanın tadını çıkarmak mümkündür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Adresrehberin.com

Bu ilan adresrehberin.com editörleri tarafından ücretsiz olarak listelenmiş olup ilanı sahiplenmek,bildirmek vb. tüm işlemler için lütfen destek@adresrehberin.com mail adresi üzerinden iletişime geçin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.