Bodrum Gezilecek Yerler - Adresrehberin.com
Responsive Menu
Add more content here...
Responsive Menu
Add more content here...

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

Muğla’nın popüler ilçelerinden biri olan Bodrum, dünya çapında ünlüdür. Dolayısıyla hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı konumundadır. Yaz aylarının bir hayli hareketli geçtiği Bodrum, harika bir tatil deneyimi elde etmenize izin verir. Bodrum gezilecek yerler listemize göz atmadan, tatile çıkmamalısınız. İşte, Bodrum’da mutlaka görmeniz gereken yerler!

Bodrum Yel Değirmenleri

İlçenin en önemli simgelerinden biridir. Bölgenin rüzgarlı havasından faydalanılmak amacıyla inşa edilmiştir. Görünümü ile fark yaratan bu değirmenler, eşsiz fotoğraf kareleri yakalamanıza yardımcıdır.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bu yapı, şüphesiz ki dünyanın sayılı müzelerinden biridir. Ülkemizdeki tek sualtı arkeoloji müzesidir. Bu müzede ilçedeki ve yakınlardaki kazı çalışmalarından birçok eser bulunur. Müze gezmeyi sevenler için ideal bir kurumdur.

Zeki Müren Sanat Müzesi

Bodrum gezilecek yerler listesinde bulunan müze, Zeki Müren’in evinin müzeye dönüştürülmüş halidir. Kendisi vefat ettikten sonra evi müze haline çevrilmiştir. Müzenin ön bölümünde kendisinin arabası ve bronz bir heykeli bulunmaktadır.

Nuriş Sanat Evi

Nurten ve İsmail Erkoca çiftinin altı yüz senelik terk edilmiş bir köy olan Sandima’da konumlanan mekanları, sanat severler için iyi bir potansiyeldir. Bu sanat evi, çiftin yaşadıkları yer olmasına ek olarak, çıkardıkları sanat eserlerinin de sergilenmesini sağlamaktadır.

Barlar Sokağı

Bodrum gezilecek yerler arasında bulunan Barlar Sokağı, eğlence düşkünleri için iyi bir alternatiftir. Burada çok sayıda eğlence mekanı bulunmaktadır.

Bodrum Marina

Hem yürüyüş yapmak hem de alışveriş ve dinlenme için iyi bir alandır. Keyifli vakit geçirmek isteyenlerin beklentilerine yanıt verir. Burada ayrıca lüks yatları da görebilirsiniz.

Leleg Yolu

Bodrum gezilecek yerler listesinde bir diğeri de Leleg Yolu olmaktadır. Doğa yürüyüşü rotası olarak öne çıkmaktadır. İlk defa 2016 senesinde ziyarete açılmıştır. Kamp alanı ve bisiklet yolu olarak da işlev görmektedir.

Bodrum Çarşısı

Bodrum’un en canlı noktalarından biridir. Keyifli bir yürüyüş noktası olarak lanse edilmektedir. Burada kaleyi, müzeleri ve çeşitli dükkanları keşfedebilirsiniz. Beldenin en mühim sembolleri de yine çarşı yakınında yer almaktadır. Hediyelik eşya satın almak istediğinizde çarşıyı turlayabilir, eşsiz ürünleri görebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Adresrehberin.com

Bu ilan adresrehberin.com editörleri tarafından ücretsiz olarak listelenmiş olup ilanı sahiplenmek,bildirmek vb. tüm işlemler için lütfen destek@adresrehberin.com mail adresi üzerinden iletişime geçin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.