Kız Kulesine Nasıl Gidilir,Giriş Ücreti Nedir? 2023 -Adresrehberin ✅

Blog

Kız Kulesine Nasıl gidilir, Giriş Ücreti Nedir?

Üsküdar Kız Kulesi

Üsküdar kız kulesi 19. Yüzyıldan günümüze İstanbul’un simgesi haline geldi, özellikle  Türkiye turizmi denildiğinde turistlerin sıklıkla gezmek ve resim çekinmek amacı ile gittikleri tarihi güzelliklerimizden bir tanesidir.Mayıs 2023 itibariyle restorasyon çalışmaları tamamlanan kız kulesinin yeni görünümü İstanbullular ve turistler tarafından oldukça dikkat çekti.

Kız Kulesine Nasıl Gidilir?

Kız kulesine Üsküdar alacak sahil üzerinden veyahut Galataport üzerinden gemi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Mayıs ayı boyunca kız kulesine ulaşım ücretsiz olup mayıs ayından sonra tam 30TL öğrenci ise 15TL olarak ücretlendirilecektir.

Kız Kulesi Giriş Ücretli Mi?

Kız kulesine girişler 31.05.2023 tarihine kadar ücretsiz olup, mayıs ayı sonrasında tam 30TL öğrenci ise 15TL olarak ücretlendirilecektir.

Kız Kulesi Lazer Gösterisi Ne Zaman?

Kız kulesi yeni restorasyonu ile birlikte her akşam saat 21.00’da lazer ışık gösterisi yapılmaktadır.

Kız Kulesi İçerisinde Ne Var?

Kız kulesi içerisinde restorant, kafe ve müze bulunmakta olup akşamları ise özel akşam yemeği hizmeti vermektedir.

Kız Kulesine Nasıl Gidilir?
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Adresrehberin.com

Bu ilan adresrehberin.com editörleri tarafından ücretsiz olarak listelenmiş olup ilanı sahiplenmek,bildirmek vb. tüm işlemler için lütfen destek@adresrehberin.com mail adresi üzerinden iletişime geçin.

Related Posts

1 Comment

  1. […] Üsküdar ilçesinde bulunan kız kulesi MÖ 410 yılında inşa edildiği bilinmekte olup İstanbul ve Türkiye’nin bilindik […]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.