En yakın gözlükçü (Optisyen) Nerede? - Adresrehberin.com

Blog

En yakın gözlükçü (Optisyen) Nerede?

En Yakın Gözlükçü (Optisyen) Nerede?

Konumuma en yakın optisyen nerede? Diye düşünme hemen optisyen kategorimizden konumunuza en yakın ve en çok tercih edilen gözlükçülere göz atın ve konumunuza en yakın gözlükçüyü hızlıca bulun!

Optisyen Nedir?

Optisyen nedir? Optisyenlik göz doktorlarının ( hekimlerinin) hastanın göz bozukluğuna göre uygun olan göz numarasına göre vermiş olduğu gözülüğün yada kontakt lensin satışını sağlayan çalışanlara verilen isimdir.

Optisyenlerin Görevleri Nelerdir?

• Güneş gözlüğü, numaralı gözlük veyahut lens satışını sağlamak.
• Müşterinin yüz hattına uygun gözlük model ve çerçevesini belirlemek ve tavsiyede bulunmak.
• Müşterinin göz sağlığına uygun olan kontakt lensin belirlenmesinde yardımcı olmak.
• Hasarlı gözlük çerçevesi veyahut gözlük camının tamirini sağlamak.
Gözlük Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gözlük seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Gözlüğünüzde oluşabilecek herhangi olumsuz hasar durumunda optisyeninize hızlıca ulaşabilmeniz için gözlük seçiminizi yapmadan önce konumunuza en yakın gözlükçüyü seçmenizi öneririz. Konumunuza en yakın optisyene ulaşmak için optisyen ilanlarımıza göz atabilirsiniz. Gözlük seçimi yaparken ilk olarak gözlük çervesinin yüz hatlarınıza uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu konuda optisyeninizden destek istemeniz faydalı olacaktır.Gözlük çerçevenizi seçtikten sonra uygun cam seçiminizi yapmanız gerekmektedir. Işığı yansıtan ve mavi ışık filtresine sahip cam seçmeniz kullanım açısından sizlere fayda sağlayacaktır.

Renkli Lensler

Labella Lens fazlasıyla yaygın olarak kullanılan herhangi bir gözleme bozukluğu meydana geldiği zaman en önemli önerilen ürünlerden biridir. Özellikle korneada ya da göz küresinde herhangi bir problem yaşayan kişiler renkli lens kullanmaktadır. Aynı zamanda bu lensler gözdeki rengi de bir süreliğine değiştirebilmektedir. Labella Lens, bazı durumlarda kozmetik amacıyla, bazı durumlarda sağlık amacıyla kullanılmaktadır. Yumuşak dokusu sayesinde Gözde hiçbir şekilde problem yaşatmamaktadır. Hızlı Lens Siparişi için bize ulaşabilirsiniz.

Kişiler bu lensleri kullandığı takdirde asla gözlüğe ihtiyaç duymamaktadır. Luxe Optik Lens Sağlık ve Medikal Hizmetleri olarak, bünyemizde bu lenslerin birçok çeşidi ve içeriği bulmaktadır. Gaz geçirmesi sayesinde havayı içine aldığı için nefes alma gibi durumlara yol açmaktadır. Birden fazla alternatifi mevcut olduğu için de herkes tarafından tercih edilmektedir. Bu lensler göz doktoru tarafından gerekli görüldüğü takdirde verilmektedir. Güzellik için bile takılsa muhakkak doktora başvurulması gereken olaylardır. Çünkü her gözün çapı ve derecesi farklıdır. Bu sebepten dolayı lensin türü de değişmektedir.

Renkli Lensler Neden Kullanılmaktadır?

Bu lensler kişide eğer miyop hipermetrop astigmat presbiyopi ve anizometropi gibi hastalıklar mevcutsa kullanılmaktadır. Bunların yanında kozmetik ya da tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Miyop olduğu zaman renkli lensler miyop kusurunda zamanla düzelme sağlayabilmektedir. Hipermetropta ise gelecek açının kırma gücünü daha az miktarda yapmaktadır.

Presbiyopi genellikle yaşlılarda bulunan ve görme bozukluğu yaşayan kişiler için renkli lens ihtiyacı olmaktadır. Böylece gitgide düzelme sallanabilmektedir. Her şekilde lensler muhakkak bir hekim gözetimi şeklinde takılmalıdır. Bu lensler yakını uzağa daha rahat görme ihtimali sağlayacaktır.

Renkli Lenslerin Avantajları Nelerdir?

Bu tür lens grupları görme bozukluklarda iyileştirme sürecini hızlandırmaktadır. Gözlük lazer gibi işlemlere maruz kalmadan tedavi sürecini oluşturmaktadır. Net görmeme yakını görememe uzağı görememe ileri yaşta oluşabilecek göz kusurlarına muhakkak renkli lens önerilmektedir. Son yıllarda olunan göz ameliyatlarından sonra da renkli lensler önerilmektedir.

Böylece hasta operasyon geçirdikten sonra duyabileceği acılar ve ağrılar minimum düzeye inmektedir. Kornea üzerindeki çizik oluşumunu da engellemektedir. Kozmetik amaçlı kullanılan lensler ise güzel ve hoş görüntüler elde edilmesini sağlamaktadır. İstediği renklerde kendine uygun göz rengini seçebilmektedir. Estetik bir görüntü kazandırmaktadır.

Renkli Lensler Nasıl Kullanılmaktadır?

Bu tür lensler oldukça ince ve hassas oldukları için takıp çıkarılırken hassaslığın ön planda tutulması gerekmektedir. Herhangi bir durumdan dolayı mikrop kapmaması için özel sıvılarda saklanması gerekir. Lenslerin arka ya da ön düzeylerinde oluşacak olan yerleri önemli detaylar içermektedir. Bu lensler genel anlamda işaret parmaklarının ucu ile alınarak göz kısmına yerleştirilmektedir. Muhakkak yukarı gelecek şekilde kenarları takılmalıdır. Aynı şekilde lensler çıkarılırken 2 parmak ile gözün açılması ve işaret parmağı ile kenardan çıkarılması gerekir.

Lensin zarar görmemesi için tırnakların kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Bunun en büyük nedeni tırnakların korneayı çizebilecek bir biçimde olmasıdır. Bakımları ise kutusunda bulunan sıvılar sayesinde yapılmaktadır. Burada bulunan solüsyonlar lenslerin ön ve arka tarafını temizlemektedir. Sende herhangi bir tozun meydana gelmemesi için iki yüzeyinde hafif bir şekilde ovulması gerekir.

Renkli Lens Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Öncelikle renkli lensler numaralı renkli lens ve numarasız renkli lens olarak iki gruba ayılmaktadır. Doktor göz muayenesi sırasında kişinin lens takmaya uygun olup olmadığına karar vermektedir. Ve bu süreçte lenslerin takılabilmesi için ölçüler alınmaktadır. Lens ölçümlerinde gözün kurumaması için gerekli önlemler muhakkak alınmalıdır. Kişi de alerjik durumun olmamasına özen gösterilmelidir.

Lens fiyatları numaraların büyüklüklerine göre değişiyor. Aynı zamanda kaliteli renkli lensler diğer lenslere göre daha pahalı olmaktadır. Kişi bu durumları göz önünde bulundurarak lensler almalıdır. Genellikle görme problemi yaşayan herkes numaralı renkli lens tercih eder. Hem estetik bir görüntüsü sağlar hem de sağlık açısından idealdir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Adresrehberin.com

Bu ilan adresrehberin.com editörleri tarafından ücretsiz olarak listelenmiş olup ilanı sahiplenmek,bildirmek vb. tüm işlemler için lütfen destek@adresrehberin.com mail adresi üzerinden iletişime geçin.

Related Posts

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.