Trabzon'da Gezilecek Yerleri Paylaşıyoruz - Adresrehberin.com
Responsive Menu
Add more content here...
Responsive Menu
Add more content here...

Trabzon’da Gezilecek Yerleri Paylaşıyoruz

Trabzon Şehir Müzesi
Şehrin en önemli yapılarından olan müze, 1963 senesinde hizmete açıldı. O dönemlerde Merkez Bankası olarak faaliyet sürdüren yapı, 1994’ten sonra müze olarak hizmet vermeye başladı. Trabzon gezinizde bu önemli müzeyi ziyaret edebilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Atatürk Köşkü
Trabzon’un en fazla ziyaretçi çeken yapılarından bir diğeri de Atatürk Köşkü. Bu bina 1924 senesinde Atatürk’ü konuk etmiş. Hatta Mustafa Kemal Atatürk, vasiyetnamesinin bir bölümünü burada kaleme almış. Trabzon’da gezilecek yerler listenize bu köşkü de ekleyebilir ve Atatürk’ün bazı kişisel eşyalarını, fotoğraflarını görme şansı elde edebilirsiniz.

Trabzon Kalesi
Trabzon’un öne çıkan mimarilerinden bir diğeri de Trabzon Kalesi. Kıyı kesimlerden şehrin tepelerine kadar uzanan kale, kentin en iyi korunmuş eserleri arasında yer alıyor. Tarihi dokuları keşfetmek için Trabzon Kalesi’ne de uğrayabilirsiniz!

Uzungöl
Trabzon’da gezilecek yerler söz konusu ise Uzungöl’ü ziyaret etmeden tatilinizi tamamlamış sayılmazsınız! Şehir merkezine ortalama 100 kilometre uzaklıktaki doğa harikası, ladin ormanları, binlerce bitki türü ve büyüleyici peyzajı ile kendisine hayran bırakıyor. Gölün çevresinde trekking yapabilir ya da yamaç paraşütü ile adrenalin yaşayabilirsiniz.

Kadırga Yaylası
Tertemiz havası ve yemyeşil manzarası ile Kadırga Yaylası, Trabzon’un en popüler yaylalarından. Burada doğa ile baş başa kalabilir, piknik yapabilir ve kusursuz fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Kalecik Plajı
Karadeniz’de deniz ve kumsal keyfi yaşamadan olmaz diyorsanız, sizin için harika bir önerimiz var. Kalecik Plajı’nda denize girebilir, masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Trabzon Botanik Parkı
Trabzon’da gezilecek yerler arasında bir diğeri de Trabzon Botanik Parkı. Belediyenin bu kente kazandırmış olduğu park, ilgi çeken doğal alanlardan biri. Karadeniz’in tek botanik parkı olması da cazibe merkezi haline gelmesini sağlıyor. Pek çok hayvan ve bitki türünün yaşam alanı olan Trabzon Botanik Parkı, eşsiz bir gezi deneyimi vadediyor.


Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Adresrehberin.com

Bu ilan adresrehberin.com editörleri tarafından ücretsiz olarak listelenmiş olup ilanı sahiplenmek,bildirmek vb. tüm işlemler için lütfen destek@adresrehberin.com mail adresi üzerinden iletişime geçin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.