Alanya'da Gezilecek Görülecek Yerler Listesi - Adresrehberin.com
Responsive Menu
Add more content here...
Responsive Menu
Add more content here...

Alanya’da Gezilecek Görülecek Yerler Listesi

Alanya Kalesi

Alanya’da gezilecek yerler dendiğinde akla gelen ilk ve en önemli mekanlardan bir tanesi Alanya Kalesi’dir. Uzunluğu 6 km olan şehrin surları ile birlikte enfes bir bütünlük oluşturan Alanya Kalesi, denizden 250 metre yüksekte bulunur. 2000 yıla yakın geçmişi sayesinde hemen herkesin en çok merak ettiği alanlardan biri olan bu kaleyi mutlaka görmelisiniz.

 
Damlataş Mağarası ve Plajı

Alanya’nın merkezinde bulunan Damlataş Mağarası ve Plajı, şehrin en dikkat çekici yerlerindendir. Damlataş Mağarası, yaklaşık 15 bin yıllık geçmişi ile insanoğlu için oldukça görkemli bir eserdir. Doğal oluşumlu bu mağarada sarkıt ve dikitleri yakından keşfedebilirsiniz. İçerisinde çeşitli yürüyüş yolları ve ışıklandırmalar bulunan mağaranın yüksek nem nedeniyle rahatsız edebileceğini bilmelisiniz. İçeride kısa bir gezintiden sonra rahatsız olmamak adına dışarı çıkmak gerekir.

Damlataş Mağarası’ndan adını alan Damlataş Plajı; Alanya’nın en önemli plajlarının başında gelir. İnce kumu ve masmavi denizi sayesinde tatil severlerin çok tercih ettiği bu plajda pek çok imkândan faydalanabileceksiniz. Bu nedenle de Alanya’da gezilecek yerler nereler diye merak etmenize gerek kalmayacak!
Kleopatra Plajı

Alanya’da turizmin kalbinin attığı yerlerden bir tanesi de Kleopatra Plajı’dır. Bölgenin en görkemli plajlarından bir tanesi olan Kleopatra’da yaz boyunca yoğunluk vardır. Berrak suyu ve dikkat çekici güzellikleriyle Mavi Bayraklı bu plajda vakit geçirmek oldukça keyifli olacak! Siz de Alanya’nın en özel bölgelerinden bir tanesinde zaman geçirmek için Kleopatra’yı tercih etmelisiniz.

Dim Çayı ve Mağarası

Alanya’da sıcakların etkisinden uzaklaşmak isteyen hemen herkesin aklına gelen ilk yer Dim Çayı olur. Soğuk suları ve güneşten uzak yapısı sayesinde Dim Çayı Alanya’ya gelen herkesin favori adresidir. Üstelik çaya yakın bir yerde bulunan mağara da kültürel geziler için vazgeçilmezdir.


Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Adresrehberin.com

Bu ilan adresrehberin.com editörleri tarafından ücretsiz olarak listelenmiş olup ilanı sahiplenmek,bildirmek vb. tüm işlemler için lütfen destek@adresrehberin.com mail adresi üzerinden iletişime geçin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.