Kültür ve Sanat Dünyamız İçin İyi Haber ! - Adresrehberin.com
Responsive Menu
Add more content here...
Responsive Menu
Add more content here...

Kültür ve Sanat Dünyamız İçin İyi Haber !

’Ürettiklerimizle sahaya çıktık’ Olympia London’daki fuar hakkında bilgi veren Eylem Tok, “Fuar, yayıncılık ve telif sektörünün en önemli buluşmalarından biri. Pandemiden beri kitap fuarları da durmuştu. Üreten insanlar elbette durmadı ama bir anlamda üretim çok yavaşlamıştı. Şimdi artık ürettiklerimizle sahaya çıkma zamanı. O yüzden herkes için çok heyecanlı ve önemli bir fuar. Diğer fuarlardan en büyük farkı okurla değil de yayıncıların, yazarların birbiriyleriyle tanıştığı ve telif hakları anlaşmaları yaptığı bir fuar olması” dedi.

Dünyaya açılıyor Fuarda Eylem Tok’un kurduğu Sintiyapera Kitap’a ve Tok’un kitaplarına büyük ilgi gösteriliyor. Daha önce birçok ülkede kitapları yayınlanan Tok, “Fuarda, kendi eserlerimiz, çocuk ve gençlik kitaplarıyla ilgili Sintiyapera olarak Çin ve İspanya ile anlaşma yaptık. Fuar boyunca çok ciddi toplantılarımız var iyi yayıncılarla. Sintiyapera olarak farkımız İngilizce eserlerle fuara katılmamız. O nedenle İngilizce eserlerin dünyaya açılması biraz daha kolay” diye konuştu.

Çocuk masallarıyla dikkat çekiyor İngiltere’nin geleneksel yapısı nedeniyle özellikle çocuk edebiyatında ciddi bariyerler olduğuna dikkat çeken Tok, “Özgün bir tarzınız varsa ve gerçekten çocuk edebiyatı yapıyorsanız tabii ki işiniz çok zor değil. Ama 10 yıldır hazırladığımız kitaplar vardı. Özellikle seri çocuk kitapları. Kitapların yanı sıra eğitim kitleri. Zaten benim bu çocuk seri kitabım İngiltere’deki okullarda yer alıyor. Onun dışında çocuk masalları ve fantastik romanlarla katıldım” ifadelerini kullandı.

‘Gururum okşandı’ Eserleriyle fuarda yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Eylem Tok, “Türk kadın yayıncı olarak gururumun okşandığı bir yerdeyim” dedi.


Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Adresrehberin.com

Bu ilan adresrehberin.com editörleri tarafından ücretsiz olarak listelenmiş olup ilanı sahiplenmek,bildirmek vb. tüm işlemler için lütfen destek@adresrehberin.com mail adresi üzerinden iletişime geçin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.